Понеділок, 23.04.2018, 17:01

Головна » 2018 » Січень » 31 » Міський семінар-практикум для вчителів початкових класів
Міський семінар-практикум для вчителів початкових класів

31 січня 2018 року на базі нашої школи  відбувся міський семінар-практикум для вчителів початкових класів із проблеми «Формування читацьких навичок молодших школярів засобами сучасних педагогічних технологій». Учитель Миргородська Д.Х. презентувала власний досвід роботи щодо застосування методів і прийомів для формування та удосконалення складових читацької компетентності учнів: мовленнєвої, літературознавчої, літературно-творчої, емоційно-ціннісної. Серед завдань  учителя  початкових  класів  не  тільки  навчити  свідомо, правильно,  виразно  читати,  розуміти,  аналізувати  твори,  але  й  формувати  в дітей соціальні, морально-етичні цінності через художні образи літературних творів;  розвивати  мовлення  учнів;  формувати  уміння  створювати  власні висловлювання  за  змістом  прочитаного  (прослуханого);  розвивати  творчу літературну  діяльність  школярів;  формувати  у  них  навички  самостійної роботи  з  різними  типами  і  видами  дитячих  книжок;  уміння  здійснювати пошук, відбір інформації для вирішення навчально-пізнавальних завдань. Успішно вирішити їх можна за умови добре спланованих уроків. Тож присутнім був представлений фрагмент уроку літературного читання в 3-му класі «Творчість Лесі Українки.   Вірш «Мамо, іде вже зима…». Під час фрагменту учасники семінару спостерігали, як учитель застосовує прийоми  «Fishbone» («Рибна кістка»), «Прогнозування за ілюстрацією», «Прес», «Сенкан», «Кубування» тощо.
     Під час обговорення та підбиття підсумків завідувач науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської  міської ради Висторонський В. Г. наголосив, що  культура читання має бути в центрі уваги вчителя постійно, для розвитку читацьких компетенцій сензитивним є саме молодший шкільний вік. Семінар закінчився виробленням методичних рекомендацій з означеної проблеми.

Категорія: ВМК - Методична галерея | Переглядів: 62 | Додав: Nataliwa | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »