Понеділок, 23.04.2018, 17:10

Головна » 2017 » Грудень » 14 » День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Чорнобиля гіркий полин
                                                                                                                                        На серці ліг незримно й тяжко.
                                                                                                                                 І пливе над землею дзвін
                                                                                                                                        Із тихим стогоном протяжно

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.
      30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
      14 грудня 1986 року  учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу і вже тоді стали називати  цей день Днем ліквідатора. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи.
     Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах.

У знак вдячності і пошани до всіх, хто, не шкодуючи життя і здоров’я, захищав нас від наслідків страшної аварії на ЧАЕС, у школі було проведено :

• виховні години «Дзвони пам’яті» у 5 - 6 класах;
  • тематичну виставку книг, періодики та фотоматеріалів «Подвиг заради життя» у шкільній бібліотеці;
  • «Гірчить Чорнобиль крізь роки» - виховний захід, підготовлений та проведений учнями 8 – А класу разом із класним керівником, Бессараб Вікторією Юріївною;
  • перегляд документального відеонарису «Чорнобиль. Голоси», базований на свідченнях-роздумах ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС у 7-9 класах;
  • урок мужності  «Чорнобильська катастрофа: герої-ліквідатори» в 10-11 класах.

Категорія: ВР - Акції, конкурси, заходи | Переглядів: 27 | Додав: Nataliwa | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »