Четвер, 19.09.2019, 15:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Статистика

Пользователей сайта :
Всего :

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Годинник
Контакти
вул. Некрасова, 127
м. Біла Церква, Київська область, 09100
-------------------------
тел.(04563)7-01-10
E-mail:
school21ukr2@ukr.net
Головна » Архів матеріалів

 
         Народився Іван Карпович Тобілевич (Іван Карпенко-Карий) 29 вересня 1845 року в с. Арсенівка поблизу Єлисаветграда. Батько його походив зі старовинного зубожілого дворянського роду, а мати була простою селянкою. Освіту, якої так прагнули батьки для своїх дітей, довелося через матеріальну скруту обмежити повітовим училищем у Бобринці на Єлисаветградщині, і з 14 років  хлопець мусив уже заробляти на життя. Майже два десятиліття забрала в І. Тобілевича служба в різних канцеляріях – від писарчука до секретаря поліцейського управління.
У Єлисаветграді (куди 1865 р. було переведено з Бобринця повіт і всі його установи зі службовцями) Тобілевич знайомиться з творами Руссо, Дідро, Вольтера, Герцена, з трактатами Бокля, Мілля, разом зі своїм другом М. Кропивницьким читає західноєвропейських письменників, філософів, соціологів. Перебуваючи на службі більш як рік у Херсоні, він познайомився з колишнім учасником Кирило-Мефодіївського братства й товаришем Т. Шевченка Д.П. Пильчиковим, під впливом якого прочитав багато книжок з історії народів, з класичної літератури, серед якої Шекспір і Островський зайняли перше місце. У цей час він товаришував з такими діячами української культури, як Г. Стрижевський, В. Менчиць, пізніше – з Д. Смоленським,
 В. Антоновичем, Є. Чикаленком, М. Комаровим, О. Русовим.
 Людина мудра, витримана, напрочуд добра й відпвідальна, І. Тобілевич над усе ставив душевну рівновагу, щастя своїх рідних і Батьківщини. А життя складалося непросто: відповідальна служба, сімейні клопоти, пов’язані з численною родиною, що складалася не лише зі своїх дітей, а й із сестриних та раптово осиротілих братів і сестер дружини, смерть матері, дружини Надії Карлівни, старших дітей, інших рідних протягом короткого часу, адміністративний нагляд і заслання, де йому довелося заробляти на життя підручним коваля, а потім палітурником тощо. Власне до літературної творчості він приступив в уже зрілому віці й із перших спроб виявив чітку громадянську позицію, тонку спостережливість, досконалу художню майстерність.
1881 р. – оповідання «Новобранець».
1884 р. – драма «Бурлака» (первісна назва «Чабан»), «Безталанна», «Бондарівна».
1885 р. – «Розумний і дурень», «Наймичка».
1886 р. – трагікомедія «Мартин Боруля».
1890 р. – трагікомедія «Сто тисяч».
1893 р. – «Паливода ХVІІІ століття».
1896 р. – «Лиха іскра поле спалить і сама щезне».
1897 р. – «Чумаки», «Мазепа».
1899 р. – «Сава Чалий».
1900 р. – «Хазяїн».
1902 р. – «Гиндзя».
1903 р. – комедія «Суєта».
1904 р. – комедія «Житейське море».
 Театральна зацікавленість І. Карпенка-Карого сформувалась іще в Бобринці, де в драматичному гуртку він грав різні ролі у п’єсах Котляревського, Квітки-Основ’яненка, Кухаренка, Гоголя, Островського. У Єлисаветграді, як згадував П. Саксаганський, будинок родини Тобілевичів на Знаменській вулиці був центром української культури: тут збиралася молодь на музично-драматичні вечори. Тут певний час мешкав М. Кропивницький, який із жовтня 1875 р. керував українською трупою, організованою І. Карпенко-Карим. А попереду гучна слава трьох братів Тобілевичів – видатних акторів української сцени: Панаса Саксаганського – «коміка», Миколи Садовського й Івана Карпенка-Карого, їхньої сестри – Марії Садовської-Барілотті.
 Двоплановість творів драматурга виявляється в тому, що, розгортаючи сюжети в реальних обставинах і зачіпаючи суспільно-моральні проблеми, зрозумілі й актуальні для його сучасників, він водночас проводить певну узальнювально-філософську ідею. Персонажі його п’єс є реалістичними, психологічно переконливими образами-характерами.
         Сюжетні мотиви драм і комедій І. Тобілевича не були оригінальними для мистецтва слова – до драматургії та інших родів літератури вони давно прийшли з фольклору, з народного життя. Новим було розуміння письменником суті соціального явища та його першопричин, новаторськими були засоби художнього зображення. В його творах простежується зв’язок із загальноєвропейською традицією, своєрідне – у власному національному стилі – осмислення «вічних» образів.
 І. Тобілевич створив новий тип соціальної комедії. Розвиваючи гоголівську літературну традицію принципово «безгеройної» (тобто без позитивного героя) комедії, він знайшов своєрідний аспект художнього аналізу соціальних явищ. Сміливо експериментував письменник і над композицією драми. Комедійний сюжет він розгортає навколо одного персонажа, а його оточення змальоване контрастними барвами, що дає змогу відтінити, яскравіше виявити суть головної дійової особи й одночасно дати проекцію на певні суспільні верстви.
І. Тобілевич помер після тяжкої хвороби 15 вересня 1907 року в Берліні, куди їздив на лікування; поховано його біля хутора Надія (поблизу с. Миколаївка Кіровоградської області). 
Категория: МО - Українська мова та література - Знаменні та пам'ятні дати | Просмотров: 128 | Добавил: Nataliwa | Дата: 25.10.2016


 
      Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров`я. Останніми десятиліттями світова наука зараховує проблему здоров`я, в широкому розумінні цього поняття, до кола глобальних проблем, розв`язання яких зумовлює характеристики майбутнього розвитку людства. ... Читати далі »
Категория: Психологічна служба - Батьківський всеобуч | Просмотров: 130 | Добавил: Nataliwa | Дата: 17.10.2016

      Правила дорожнього руху – це суворий закон доріг і вулиць, і, як відомо, дорога не вибачає помилок. Якщо своєчасно навчити дітей орієнтуватися в дорожній ситуації, бути дисциплінованими на вулиці, обережними та обачними, то неприємні ситуації самі будуть оминати вас. З метою профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму в нашій школі проводиться місячник безпеки руху під гаслом «Увага! Діти на дорозі!». У рамках місячника було проведено низку заходів.
     Відбулися конкурси малюнків та плакатів «Безпека – це життя!», виховні години та тематичні уроки, театралізовані зустрічі.
     Класними керівниками були проведені бесіди-інструктажі «Мій шлях до школи», «Зі знаками дружи – не знатимеш біди».
     Педагогом-організатором та активом школи було випущено тематичний буклет «На дорозі – небезпечно, тож обачним буть доречно», інформаційний вісник «Бережи себе, школяр!» та проведена тематична лінійка «Дорожні правила вивчай - про здоров'я своє дбай».
     У бібліотеці школи створена  виставка «Правила дорожні знаю, їх я завжди пам’ятаю».
     Ідея всіх заходів полягала в тому, що знати та виконувати правила поведінки на дорозі –  життєво необхідно.

Категория: Основи безпеки життедіяльності | Просмотров: 119 | Добавил: Nataliwa | Дата: 16.10.2016


 
 
 
   
     3 жовтня  2016 року в Білоцерківській загальноосвітній школі I-III ступенів №21 відбувся І (шкільний) етап учнівської
олімпіади із зарубіжної літератури. У змаганні взяли участь 36  учнів 7-11 класів, які виконували цікаві завдання: встановлювали відповідності між літературним терміном та його визначенням;  опираючись на вивчені твори, розкривали специфіку світобачення одного із відомих їм митців ХХ століття;  виконували тестові завдання; скориставшись колами Вена, порівнювали поняття Біблія та Коран, а також писали твір на одну із запропонованих тем.
      Учасники олімпіади серйозно віднеслися до виконання завдань, показали знання текстових творів та літературознавчих термінів. Цікавими стали їхні твори-роздуми та твори-доведення.
Кожен конкурс має своїх переможців. Журі у складі Сливки А. М., Олексієнко Т.А. та Фокші Н.І. визначило переможцями учнів:
7 клас
1 місце – Кравченко Вікторія, учениця 7-А класу;
2 місце – Захарчук Карина , учениця 7-А класу;
2 місце – Штика Віталій, учень 7-Б класу;
3 місце – Берегова  Анна , учениця 7-В класу.
8 клас
1 місце – Комар Віта, учениця 8-А класу;
2 місце – Бугай Юлія, учениця 8-Б класу;
3 місце – Іванченко Ангеліна , учениця 8-Б класу.
9 клас
1 місце – Ткаченко Анна, учениця 9-А класу
2 місце – Шпирка Вікторія, учениця 9-Б класу
3 місце – Цибата Анжеліка, учениця 9-Б класу
10 клас
1 місце – Ставнійчук Артем 
2 місце – Гопаца Ярослав
3 місце – Берегова Анастасія
11 клас
1 місце – Кравчук Яна 
2 місце – Вавілова Вікторія
3 місце – Горан Анастасія
Категория: МО - Зарубіжна література та російська мова - Конкурси, заходи | Просмотров: 214 | Добавил: Nataliwa | Дата: 05.10.2016


 

Тип установки Словесна
характеристика
Спосіб спілкування з дітьми Наслідки в розвитку дитини
 
Прихильність доброзичли-
вість і любов
 
Дитина-центр моїх інтересів
Ласкаве ставлення, невимушена гра з дитиною Відчуття безпеки, нормальний розвиток особистості
 
Явне відчуження
Діти викликають роздратування, не буду через них марнуватися Відчуження, уникання контактів, жорстокі вчинки Агресивність, уповільнення емоційного розвитку
 
Надмірна вимогливість
Хочу змінити свою дитину на кращу, не бажаю бачити її такою Ніколи не хвалять , відсутня система заохочень, часто лають  
Невпевненість у собі, страх, фрустрація
 
Надмірне опікування
Роблю все для дитини, усього себе присвячую їй Квапливість, надмірне підлаштову-вання під настрій дитини, обмеження її Уповільнення соціалізації, нездатність проявляти самостійність, інфантильність
Категория: Психологічна служба - Батьківський всеобуч | Просмотров: 92 | Добавил: Nataliwa | Дата: 30.09.2016


 
Дорослий  цінує життя  і дитина.
Тому для  здоров'я,  тіла  і  духу
Дотримуйтесь правил дорожнього руху!
 
      Ось  і прийшов місяць вересень.  Дружнім  веселим гомоном наповнилися  шкільні коридори, подвір’я та вулиці…А  разом  з ними з’явилася  і тривога за безпеку школярів.   ... Читати далі »
Категория: Основи безпеки життедіяльності | Просмотров: 160 | Добавил: Nataliwa | Дата: 25.09.2016

Категория: МО - Іноземна мова - Конкурси, заходи | Просмотров: 100 | Добавил: Nataliwa | Дата: 22.09.2016


     Усім відомо, що 2016 рік оголошено Роком англійської мови. На сьогоднішній день англійська мова - це найбільш поширена мова в усьому світі. У більшості країн вона затверджена державною і публічною мовою, її використовує безліч міжнародних організацій, наприклад ЮНЕСКО та ООН, близько 80 відсотків всієї інформації, що зберігається на електронних носіях, представлено на англійській мові. Англійська давно стала мовою міжнародного ділового спілкування, інформаційних технологій та Інтернету. ... Читати далі »

Категория: ВМК - Робота з обдарованими учнями | Просмотров: 114 | Добавил: Nataliwa | Дата: 22.09.2016

« 1 2 ... 51 52 53 54 55 »
Корисні посилання
Національна дитяча гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
Архів записів