Понеділок, 19.08.2019, 10:03

Рекомендації батькам дітей-мігрантів

Рекомендації для батьків
  • Підтримка дитини в сімейному колі — основа її благополуччя. Якщо в дитин­стві її люблять, емоційно підтримують батьки, рідні, дають можливість ро­бити помилки та не сварять за них, то в дорослому віці їй буде легше долати стрес. Якщо ж дитина має відповідний негативний досвід, то їй буде складно розв’язувати стресові ситуації в дорослому житті. Адже дитині важливо бачи­ти, що батьки підтримують та заспокоюють одне одного. Разом вони піклу­ються про дитину (дітей). Водночас одне одного підтримують брати та сестри.
  • Дитині важливо відчувати, що її, окрім батьків, також підтримують люди по­хилого віку — дідусі, бабусі, інші родичі, — які пережили багато труднощів і стресових подій.
  • Батькам варто намагатися бути спокійними, менше дивитися телевізійні но­вини, оскільки це може призвести до тривалого емоційного напруження, яке часто передається дитині.
  • Слід уникати в присутності дитини емоційних обговорень трагічних подій, що відбуваються в країні, подробиць катувань і вбивств, ситуацій насильства.
  • Варто частіше гуляти з дитиною на свіжому повітрі. Рухова активність, фізич­ні вправи позбавляють стану напруження та забезпечують позитивний на­стрій.
  • Необхідно обов’язково звернутися до фахівця (практичного психолога, тера­певта, невролога тощо), якщо в дитини часто змінюється поведінка, порушив­ся сон, апетит; вона постійно неспокійна чи перебуває в пригніченому стані. Своєчасна психологічна допомога дасть змогу запобігти психічним розладам у дитини та появі можливих психосоматичних захворювань.
«  Серпень 2019  »