Понеділок, 10.08.2020, 04:52

Наші цікаві уроки

Педагогічна творчість

Педагогічна творчість. У чому її суть?  Тема для нашого колективу не нова, але час вимагає повертатися до неї знов і знов. Бо нове українське суспільство спонукає до пошуку нових способів розв’язання актуальних проблем через розкриття резервів творчого потенціалу особистості вчителя.
     До теперішнього часу виправдовує стара істина: «Творчий вчитель – творчий колектив». А з чого починається творчий колектив? Перш за все  - зі співпраці: вільної, актуальної, цікавої, спільної!
     Творчий педагог –це особистість, яка під впливом зовнішніх чинників набула потрібних для активізації творчого потенціалу додаткових мотивів, особистісних утворень, здібностей, які допомагають досягти творчих результатів в одному чи кількох видах творчої діяльності.
     Упродовж другої половини жовтня  2015 року відбувалася декада педагогічної майстерності вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Під час якої вчителі російської мови та зарубіжної літератури Фокша Н.І., Олексієнко Т.А. та Сливка А.М. мали змогу відвідувати відкриті уроки колег, де учні виконували різноманітні завдання та проектні роботи, а використання різних інтерактивних форм та методів роботи (аналіз ситуацій, «Мозковий штурм», робота в групах, з документами, «Кольорова стрічка»), використання ІКТ та створення проблемних ситуацій, пов’язаних з життєвими ситуаціями сприяло формуванню вмінь учнів та їхніх знань із зарубіжної літератури та російської мови.

Відкриті уроки засвідчили високу майстерність вчителів зарубіжної літератури та продемонстрували глибокі знання учнів з вивчених тем.

Проблематика батьків та дітей у творі

23 листопада вчителем Сливкою А.М. було проведено урок  зарубіжної літератури у 7-А класі на тему:Джеймс Олдрідж "Останній дюйм". Проблемибатьків та дітей у творі. Символічність назви новели .Проблема взаємин дорослих і дітей існувала в усі часи. Людям різного віку складно зрозуміти один одного. Живучи в колі рідних і близьких людей ми часто не замислюємося над тим, яку відповідальність несемо за їхню долю. І лише в критичних ситуаціях людина усвідомлює як важливо вчасно зрозуміти, в чому саме полягає ця відповідальність. Один із художніх творів англійського письменника Джеймса Олдріджа саме і присвячений такій делікатній грані людського спілкування, як стосунки батьків і дітей.

Як побудувати здорові родинні стосунки? Чому виникає непорозуміння, відчуження між рідними людьми? Як допомогти людям, переобтяженим нескінченними турботами, усвідомити важливість психологічного контексту стосунків, душевного стану – свого і найближчих. Про це все і говорилося  на уроці. Кожна людина - острів всередині себе, і він може побудувати міст до іншого, якщо... йому дозволять бути самим собою. (Р. Роджерс)

«  Серпень 2020  »